FAQ

FAQ

 • JAK MOGĘ ZREALIZOWAĆ ZAKUPIONY WCZEŚNIEJ VOUCHER Z INSTYTUTU SZTUKI KULINARNEJ?

Aby zrealizować zakupiony wcześniej voucher należy wejść na naszą stronę internetową, wybrać kurs z dogodną dla Państwa datą oraz skontaktować się z nami mailowo (info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl) podając imię, nazwisko wraz z kursem, który Państwa interesuje oraz informacją o posiadanym voucherze.

 • JAK MOGĘ ZREALIZOWAĆ VOUCHER ZAKUPIONY PRZEZ PORTAL PREZENTOWY?

Aby zrealizować voucher zakupiony przez portal prezentowy należy wejść na naszą stronę internetową, wybrać kurs z dogodną dla Państwa datą oraz skontaktować się z nami mailowo (info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl) podając:

– numer vouchera

– kurs, który Państwa interesuje wraz z datą

– informacją o posiadanym voucherze wraz portalem prezentowym, z którego zaproszenie pochodzi (np. Wyjątkowy Prezent, Super Prezenty, Katalog Marzeń, Życie to Przygoda)

 • CZY NA VOUCHERZE PODANA JEST CENA?

Nie. Na naszych voucherach widnieje jedynie imię i nazwisko osoby obdarowanej oraz rodzaj kursu, na który on obowiązuje.

 • ILE ŚREDNIO TRWA KURS INDYWIDUALNY JEDNODNIOWY?

Nasz kurs indywidualny jednodniowy trwa średnio 4-5 godzin.

 • JAKI JEST PROGRAM KURSU?

Program szkolenia, menu wraz z opisem kursu, jak i przybliżeniem sylwetki trenera prowadzącego znajdą Państwo wchodząc w konkretny kurs na naszej stronie internetowej (https://instytut-sztuki-kulinarnej.pl/kategoria/kursy-i-warsztaty/).

 • CO JEŚLI JESTEM ALERGIKIEM/WEGE?

Jeśli obowiązuje Państwa jakaś szczególna dieta lub muszą Państwo unikać pewnych składników, w takiej sytuacji prosimy o kontakt mailowy (info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl)  z dokładną informacją. Zrobimy co w naszej mocy, by mogli Państwo uczestniczyć w danym kursie, stosując na przykład odpowiednie zamienniki lub proponując inny kurs.

 • JAK UBRAĆ SIĘ NA KURS?

Na kurs należy ubrać się tak, aby było Państwu wygodnie gotować. Na czas szkolenia otrzymają od nas Państwo fartuchy, jednak proszę wziąć pod uwagę możliwość zabrudzenia się.

 • CO TRZEBA ZABRAĆ ZE SOBĄ NA KURS?

Przede wszystkim dobry humor 🙂 Ale oprócz tego voucher, jeśli są Państwo w jego posiadaniu. Staramy się żyć zgodnie z naturą, dlatego też prosimy o zabieranie na kurs własnych pojemników wynosowych, ponieważ jedzenia zawsze wychodzi sporo.

 • CZY OSOBA PONIŻEJ 18 ROKU ŻYCIA MOŻE PRZYJŚĆ NA KURS?

Oczywiście, że tak. Natomiast osoby poniżej 16 roku życia mogą uczestniczyć w szkoleniach, jedynie pod opieką osoby pełnoletniej. W takim wypadku, konieczne jest wykupienie dwóch miejsc na kursie. Od 16ego roku życia wzwyż zapraszamy samodzielnie.

 • W JAKIM JĘZYKU PROWADZONE SĄ KURSY?

Nasze kursy prowadzone są w języku polskim.

 • CZY MOGĘ PRZYJŚĆ Z OSOBĄ TOWARZYSZĄCĄ?

Uczestniczenie w kursie wraz z osobą towarzyszącą jest możliwe po uiszczeniu przez nią płatności za ów kurs. Jeżeli Twoja osoba towarzysząca nie chce wykupić miejsca na kursie, śmiało może skorzystać z oferty restauracji mieszczących się na naszym terenie.

 • JAK MAM SIĘ PRZYGOTOWAĆ NA KURS? CZY MAM MIEĆ JAKĄŚ WIEDZĘ?

Nie wymagamy od Państwa żadnej wiedzy. Wszystko co należy wiedzieć na temat dań, przygotowania potraw, składników czy danej kuchni samej w sobie przekaże Państwu trener podczas kursu. Wyjątkiem są kursy profesjonalne lub kursy drugiego stopnia.

DOSTAWA

Voucher mogą Państwo otrzymać w następujący sposób:

– w formacie pdf. wysłany drogą mailową do samodzielnego wydruku (w tym przypadku nie drukujemy voucherów na ozdobnym papierze, koszt 0,00 zł)

– przy wyborze opcji “wydruk zaproszenia na ozdobnym papierze prezentowym” – odbiór osobisty, Skład Bananów, ul. Postępu 5 (koszt wydruku vouchera 10 zł, odbiór osobisty 0,00 zł)

– przy wyborze opcji “wydruk zaproszenia na ozdobnym papierze prezentowym” – wysyłka kurierem DPD – (koszt wydruku vouchera 10 zł, koszt kuriera 14 zł)

FORMY PŁATNOŚCI

Płatności za voucher mogą dokonać Państwo osobiście przy odbiorze vouchera, przez PayU (nastąpi wtedy automatyczne przekierowanie do płatności) lub poprzez przelew dowolny na konto:

mBank

ISK Izabela Zielska

Ul. Postępu 5

02-676 Warszawa

Nr. konta: 93 1140 2004 0000 3402 7460 5978

W celu przyśpieszenia realizacji vouchera przy przelewie dowolnym wskazane jest przesłanie drogą mailową (info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl)  potwierdzenia dokonania przelewu.

ZWROTY I REKLAMACJE

Wedle Ustawy o prawach konsumenta, Konsument może bez podania przyczyn odstąpić od umowy zawartej na odległość w terminie 14 dni od dnia dostawy Towarów do konsumenta (Dz.U. z 2014 r. poz. 827).

Od niektórych umów zawieranych na odległość nie można odstąpić na podstawie przepisów tej ustawy. Dotyczy to w szczególności takich umów:
a. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz (Towar) ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
b. w której przedmiotem świadczenia jest rzecz (Towar) dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
c. w której przedmiotem świadczenia są rzeczy (Towary), które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter, zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami;
d. o świadczenie usług m.in. w zakresie gastronomii lub kulturalnymi, jeżeli w umowie oznaczono dzień lub okres świadczenia usługi. Temu wyjątkowi podlegają wszelkie bony (vouchery) wystawiane na konkretną datę kursu kulinarnego. Do bonów (voucherów) wystawionych na roczny czas realizacji stosuje się przepisy jak w punkcie 2. ust. VIII.

Zwroty prosimy zgłaszać na adres e-mail: info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl

Kursanci mają prawo do składania reklamacji do odbytych szkoleń. Reklamacje prosimy zgłaszać w terminie 14 dni roboczych od odbytego szkolenia na adres e-mail: info@instytut-sztuki-kulinarnej.pl. Reklamacje są rozpatrywane w terminie 14 dni roboczych.