2020-10-15 Kurs kuchni francuskiej - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS KUCHNI FRANCUSKIEJ

  Wyrafinowana i elegancka, przez lata była inspiracją i punktem odniesienia dla wielu innych kuchni Europy, a dla kucharzy wyznacznikiem biegłości w kulinarnej sztuce. Kuchnia francuska to doskonałe ryby i owoce morza, świetnej jakości mięsa, a także kontrowersyjne żabie udka czy ślimaki. To zjawiskowe sery i wyjątkowa kultura kosztowania wina. To wreszcie kremowe masło, świeże zioła oraz kupowane na lokalnych straganach warzywa. Oraz wiele, wiele więcej.

  W kulinarną podróż do krainy zakochanych zabierze uczestników charyzmatyczny Tom Ekler. Swoje bogate doświadczenie zdobywał przez ostatnie kilkanaście lat w renomowanych restauracjach w Polsce i Wielkiej Brytanii. Jest niekwestionowanym specjalistą kuchni śródziemnomorskiej oraz dyplomowanym znawcą sztuki sommelierskiej. Na swoim koncie ma dziesiątki kursów kulinarnych, podczas których przeszkolił zarówno setki amatorów gotowania, jak również wiele osób zajmujących się gastronomią profesjonalnie.

  Warsztaty gotowania kuchni francuskiej to 4 godziny rozpieszczania podniebienia nowatorskimi wydaniami klasycznych dań, wzbogacone solidną porcją wiedzy. Na początek Tom zapozna uczestników z bogatą historią i specyfiką kuchni francuskiej oraz przybliży jej kontekst kulturowy. W części praktycznej kursanci poznają podstawy klasycznych technik krojenia, nauczą się sposobów obróbki oraz gotowania wybranych mięs oraz owoców morza, a także będą mieli okazję sprawdzić się pod okiem trenera w sztuce aranżacji talerza. Całości dopełni zaś wspólna kulinarna uczta!

  UWAGA
  Informujemy, że jesteśmy w pełni przygotowani na przeprowadzenie szkolenia zgodnie z wymogami wprowadzonymi przez rząd w walce z koronawirusem i zapewnienie najwyższych standardów oraz bezpieczeństwa podczas kursu. W związku z tym program szkolenia może ulec kosmetycznym zmianom. Nie wpłyną one jednak na jakość oraz czas trwania kursu.
  MIEJSCE „Skład bananów”, ul. Postępu 5
  TERMIN 15 października 2020 r., czwartek, godz. 18:30
  CZAS TRWANIA ok. 4 h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE
  • – Croque monsieur, czyli chrupiące tosty z sezonowymi warzywami
  • – Oryginalny boeuf tartare – klasyczny tatar francuski z kaparami i sosem Worcestershire
  • – Klasyczna zupa rybna bouilabaisee z rouille i ziołowymi croutonami
  • – Rilettes z kaczki z pistacjami i marmoladą z czerwonej cebuli
  • – Tarte tatin z karmelizowanymi jabłkami i gruszkami
  • Cena:
   • 300,00 PLN