2019-11-14 KURS KUCHNI WŁOSKIEJ: GNOCCHI Z NICOLA PALLADINI - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS KUCHNI WŁOSKIEJ: GNOCCHI

  Gnocchi to tradycyjne włoskie kluseczki z charakterystycznymi rowkami, które sprawiają, że doskonale pokrywa je warstwa sosu. Powstają podobnie jak polskie kopytka. Najczęściej gnocchi przygotowuje się z semoliny oraz ziemniaków. Wersji przygotowywania tych małych kluseczek jest wiele, u nas poznacie ich aż 5!

  Wspólnie przygotujemy smażone mini gnocchi, kluseczki z dwoma rodzajami sosów (alla bolognese oraz z masłem i szałwią), a także w wersji na słodko z czekoladą.
  Podczas szkolenia dowiecie się, jak przygotować idealne ciasto, dzięki któremu gnocchi będą aksamitnie miękkie i rozpływające się w ustach!

  Kurs poprowadzi Nicola Palladini Rodowity Rzymianin mieszkający w Polsce. Zawodowy aktor i reżyser, lecz prócz scenicznej pasji uwielbia gotować i podróżować. Ma ku temu naturalne predyspozycje, gotowania uczył się od swojej rzymskiej babci, która znając jego zainteresowania, podarowała mu zeszyt pełen tradycyjnych, pysznych przepisów kuchni włoskiej. Od tego czasu Nico szerzy swoją włoską wiedzę i zaraża charyzmą podczas warsztatów kulinarnych!

  Na szkoleniach kursanci pracują w maksymalnie 3-osobowych grupach i każdy z uczestników bierze czynny udział w przygotowaniu wszystkich potraw. Dzięki temu podziałowi w trakcie 4-godzinnego kursu jesteśmy w stanie przekazać całą niezbędną wiedzę oraz przyrządzić określoną liczbę dań.

  MIEJSCE „Skład bananów”, ul. Postępu 5, Warszawa
  TERMIN 14 listopada 2019r., czwartek, godz. 18.30
  CZAS TRWANIA 4h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE · przystawka: gnocchetti fritti – smażone mini gnocchi
  · gnocchi di patate z dwoma rodzajami sosów: klasycznym ragu’ alla bolognese  oraz burro e salvia, czyli masłem i szałwią
  · deser: gnocchi al cioccolato, czyli przepyszne kluseczki z czekoladą
  • Cena:
   • 270,00 PLN