2019-10-01 KURS KUCHNI TAJSKIEJ - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS GOTOWANIA KUCHNI TAJSKIEJ

  Jedna z najbardziej popularnych kuchni świata. Niesamowicie prosta, pikantna i obłędna w smaku. To między innymi dla niej rzesze Polaków wyruszają w podróż do Tajlandii. Przeprowadzimy Was przez podstawowe warzywa, owoce, zioła i sosy, poznacie tajskie metody przyrządzania potraw oraz historię i kulturę Krainy Uśmiechu.
  Podczas części teoretycznej przekażemy Wam wiedzę, która umożliwi poznanie i zrozumienie tej z pozoru prostej sztuki kulinarnej. Poznacie podstawowe składniki tajskich potraw takie jak galangal, trawa cytrynowa, liście limonki kaffir. W części praktycznej przygotujemy 5 tradycyjnych dań, na bazie których poznacie podstawowe i najważniejsze techniki gotowania po tajsku.
  Kurs poprowadzi Izabela Zielska – założycielka i właścicielka Instytutu Sztuki Kulinarnej, były szef kuchni. Niekwestionowana mistrzyni kuchni tajskiej. Znawczyni kulinariów oraz kultury Krainy Uśmiechu. Zdobywała doświadczenie zarówno w Polsce jak i Tajlandii, aby następnie przekazywać ją swoim licznym kursantom. Posiada duże doświadczenie w pracy w gastronomii, opracowuje receptury, doradza restauracjom, pomaga w ich zarządzaniu. Prywatnie zaś to otwarta i pełna energii osoba, z którą szkolenia to czysta przyjemność.

  Na szkoleniach kursanci pracują w maksymalnie 3-osobowych grupach i każdy z uczestników bierze czynny udział w przygotowaniu wszystkich potraw. Dzięki temu podziałowi w trakcie 4-godzinnego kursu jesteśmy w stanie przekazać całą niezbędną wiedzę oraz przyrządzić określoną liczbę dań.
  Kurs może być zrealizowany w ramach zestawu Azja Expert.

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa
  TERMIN 01 października 2019 r., czwartek, godz. 18:30
  CZAS TRWANIA 4-5 h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE
  • Tom Yum Goong – ostro kwaśna zupa z krewetkami
  • Tom Khaa Gai – zupa galangalowa na bazie mleka kokosowego z kurczakiem
  • Pad Thai – klasyczny smażony makaron ryżowy z tofu i kurczakiem
  • Kaeng Phet – wieprzowina w czerwonym curry
  • Kluay Buat Chee – banany w mleku kokosowym
  • Cena:
   • 270,00 PLN