2018-10-20 i 21 KURS CUKIERNICZY: MONOPORCJE, CIASTKA BANKIETOWE, DESERY Z WYKORZYSTANIEM KUCHNI MOLEKULARNEJ - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS CUKIERNICZY: MONOPORCJE, CIASTKA BANKIETOWE, DESERY Z WYKORZYSTANIEM KUCHNI MOLEKULARNEJ

  Zachwycające i zaskakujące nie tylko wyglądem, ale również obłędnym smakiem. Monorpocje, desery na talerzu, ciastka bankietowe. Podczas dwudniowego szkolenia poznacie technikę przygotowania różnych wariantów naturalnej polewy lustrzanej oraz jej barwienia. Upieczecie perfekcyjne eklery oraz idealny fondant. Nauczycie się wykorzystywać podstawy kuchni molekularnej w Waszych deserach – przygotujecie m.in. orzechową ziemię, dekoracje z crumielu oraz dowiecie się, jak korzystać z izomaltu.
  Każdy uczestnik warsztatów pracuje indywidualnie.
  Szkolenie poprowadzi Kinga Filipowicz – trenerka z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów cukierniczych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dba nie tylko o fantastyczny smak swoich deserów, ale również o ich perfekcyjny wygląd. Absolwentka szkoleń w elitarnej Akademii Le Cordon Bleu w Paryżu, między innymi tych o makaronikach, cieście francuskim, drożdzowych wypiekach i tartach. Autorka bloga Co na deser? – kopalni pomysłów na pyszne i efektownie prezentujące się słodkości.

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5
  TERMIN 20 października 2018 r., sobota, godz. 15:00 oraz 21 października 2018 r., niedziela, godz. 10:00
  CZAS TRWANIA 2 x 3-4 h
  GRUPA 6-14 osób
  W PROGRAMIE

  Zachwycające i zaskakujące nie tylko wyglądem, ale również obłędnym smakiem. Monorpocje, desery na talerzu, ciastka bankietowe. Podczas dwudniowego szkolenia poznacie technikę przygotowania różnych wariantów naturalnej polewy lustrzanej oraz jej barwienia. Upieczecie perfekcyjne eklery oraz idealny fondant. Nauczycie się wykorzystywać podstawy kuchni molekularnej w Waszych deserach – przygotujecie m.in. orzechową ziemię, dekoracje z pianki, jadalną wełnę mineralną, owocowy kawior oraz dowiecie się, jak korzystać z izomaltu.

  Zajęcia teoretyczne:

  • Omówienie zasad przygotowania ciastek bankietowych, używanych form, niezbędnych narzędzi
  • Zasady tworzenia monoporcji: baza – musy, kremy, galaretki, możliwe połączenia – jak stworzyć atrakcyjne kompozycje, różne rodzaje ciast na spody, różne techniki przygotowania polewy lustrzanej.
  • Eklery od A do Z – czyli jak przygotować perfekcyjną eklerkę lub ptysia
  • Omówienie zasad pracy z teksturami, narzędzi wykorzystywanych w kuchni molekularnej, nowoczesnych trendów i technik przygotowania ozdób, które mogą uatrakcyjnić deser
  • Czekolada jako element dekoracji – techniki pracy

   

  Zajęcia praktyczne:

  • Mus z mango z czekoladową polewą lustrzaną, ekspozycja na biszkopcie genueńskim, dekoracje z czekolady
  • Eklery malinowe – ekspozycja z kawiorem owocowym
  • Czekoladowy fondant z musem porzeczkowym – ekspozycja na ziemi orzechowej, ozdobiony czekoladą, nitkami z izomaltu, owocami i jadalnymi kwiatami.
  • Cena:
   • 510,00 PLN