2018-09-29 WINO I OWOCE MORZA - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • WINO I OWOCE MORZA

  Przedstawiamy kolejna odsłonę kursu łączenia wina z jedzeniem, tym razem dotyczącego owoców morza.

   

  Nawet najdoskonalsze danie nietrudno zepsuć, podając do niego nieodpowiednie wino. I odwrotnie – dobrze dobrane wino potrafi podbić smaki, znacznie uwydatnić charakter potrawy oraz uświetnić całość kulinarnego doświadczenia.

   

  W drogę do osiągnięcia tego drugiego efektu zabierze kursantów charyzmatyczny gastronom i specjalista sztuki sommelierskiej, Tom Ekler. Wiedzę kulinarną zdobywał na prestiżowych brytyjskich uczelniach, aby następnie przekuć ją w praktykę w renomowanych restauracjach w Polsce i Anglii, m.in. w Gravetye Manor Relais & Châteaux, mającej na koncie gwiazdkę Michelin. Może pochwalić się, uzyskanym z najwyższym wyróżnieniem, międzynarodowym certyfikatem z wiedzy o winie i napojach spirytusowych (WSET) na poziomie zaawansowanym.

   

  Tom wprowadzi uczestników szkolenia w fascynujący świat wina i przybliży charakterystykę najpopularniejszych szczepów winnnych oraz specyfikę najważniejszych regionów uprawy i produkcji wina na świecie. Na co należy zwracać szczególną uwagę, stojąc przez ogromnym wyborem na półce z winami? Jakie zasady rządzą doborem trunku do potrawy? Jak wybierać wino w restauracji? Czy istnieją wina „pewniaki”, czy też może wszystko zależy od gustu?

   

  Odpowiedzi na te oraz inne pytania, które pojawią się w trakcie szkolenia, pozwolą świadomie podejść do dobierania trunków do dań i zaskoczyć gości przy wspólnym stole! W części praktycznej uczestnicy będą mieli okazję zweryfikować zdobytą wiedzę. Przygotują menu degustacyjne złożone z czterech wyszukanych dań od delikatnego ceviche z królewskich przegrzebek po czarne spaghetti z kalmarami i młodymi szparagami, do których podane zostaną specjalnie wyselekcjonowane wina.

   

  Uwaga! Ze względu na charakter szkolenia zachęcamy do zrezygnowania tego wieczoru z auta 🙂

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa
  TERMIN 29 września 2018 r., sobota, godz. 15:00
  CZAS TRWANIA 4 h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE Menu

  – Ceviche z przegrzebek na świeżej rukwi wodnej z pomarańczo-migdałowym ajwarem, ikrą smażoną z okruchami suszonego pumpernikla i julienne z marynowanego imbiru
  – Orzeźwiająca tajska sałatka kawałkami mango i krewetkami grillowanymi w pancerzykach
  – Czarne fettucine veneziana barwione atramentem z ośmiornicy z karmelizowanymi baby kalmarami i zielonymi szparagami
  – Delikatny mus imbirowy z rabarbarem

  Wina

  – MONTELVINI PROSECCO DOC EXTRA DRY
  – HUNKY DORY THE TANGLE 2016
  – CASA DE LA VEGA ROSADO 2016

   

  • Cena:
   • 320,00 PLN