2018-04-13 KURS KUCHNI ARABSKIEJ - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS KUCHNI ARABSKIEJ

  Wyrosła na styku historycznych szlaków handlowych, pozostająca pod silnym wpływem islamu i ogromnie zróżnicowana ze względu na warunki przyrodnicze. Wspólny mianownik tej wielonarodowej tradycji kulinarnej to prostota i gościnność, bogactwo przypraw i umiejętne łączenie orzeźwiających warzyw i ziół z doskonale przyrządzonymi mięsami i lokalnym pieczywem. Oraz desery – obłędnie słodkie, aromatyczne i zdecydowanie warte chwili zapomnienia.

   

  Podróży przez smaki i aromaty kuchni arabskiej w wydaniu bliskowschodnim przewodzić będzie Anna Kalaji – szalenie utalentowana, niesamowicie wszechstronna i lubiana przez rzesze kursantów trenerka, podróżniczka i autorka. Kuchnia arabska to jej wielka – choć nie jedyna! – kulinarna miłość. Z wdziękiem podzieli się swoją ogromną wiedzą o kulturze i zwyczajach krajów arabskich oraz przeprowadzi uczestników szkolenia przez charakterystykę oryginalnych produktów i przypraw typowych dla tego regionu. W części praktycznej zaś nauczy technik i trików niezbędnych do przygotowania idealnego humusu, falafela oraz innych wyśmienitych dań, będących wizytówką sztuki kulinarnej Bliskiego Wschodu.

   

  Na szkoleniach kursanci pracują w maksymalnie 3-osobowych grupach i każdy z uczestników bierze czynny udział w przygotowaniu wszystkich potraw. Dzięki temu podziałowi w trakcie 4-godzinnego kursu jesteśmy w stanie przekazać całą niezbędną wiedzę oraz przyrządzić określoną liczbę dań. Jednocześnie tam, gdzie jest to możliwe, uczestnicy wykonują pracę indywidualnie.

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 13 kwietnia 2018 r., piątek, godz. 18:30
  CZAS TRWANIA 4-5 h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE
  • Jebrah – roladki z marynowanych liści winogron nadziewane ryżem i wołowiną
  • Hummus – tradycyjna pasta na bazie pasty sezamowej i ciecierzycy podawana z arabskim chlebem
  • Tabbouleh – sałatka z natki pietruszki, kaszy burgul i warzyw
  • Kebbeh – zapiekanka z tatara wołowego z kaszą burgul, aromatycznymi przyprawami i orzechami
  • Falafel – smażone kotleciki z ciecierzycy i aromatycznych przypraw
  • Mamoul – półkruche ciasteczka  w formie mini babeczek z nadzieniem daktylowym
  • Cena:
   • 220,00 PLN