2018-02-13 TECHNIKI KROJENIA - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • TECHNIKI KROJENIA

  Knife skills to bezcenny element kulinarnego warsztatu zarówno dla osób związanych profesjonalnie z gastronomią, jak i każdego pasjonata gotowania. Warto uświadomić sobie, że praktyczna znajomość technik krojenia wpływa nie tylko na estetykę talerza. To również ogrom zaoszczędzonego czasu – jednego z najcenniejszych zasobów w kuchni. I wreszcie każde cięcie ma swoje szczególne zastosowanie, odpowiednie dla techniki oraz czasu obróbki surowca, co bezpośrednio przekłada się na smak dania.

   

  O tym wszystkim mowa będzie na kursieknife skills pod wodzą Kuby Steuermarka. Choć „mowa” to wiele powiedziane, skupimy się bowiem na czynach. Kuba nie wypuści ze szkolenia nikogo, kto nie opanuje krojenia warzyw technikami Julienne, Brunoise, Mirepoix, Batonnet, Paysanne, Chiffonade, Jardinière i Macedoine. Skrojone zostaną również kilogramy ziemniaków, na których kursanci szlifować będą umiejętność posługiwania się metodami Tourne, Allumette, Macedoine oraz Dauphinoise. Uczestnicy przygotują także trzy potrawy, na przykładzie których nauczą się dobierać techniki krojenia do specyfiki dania.

   

  Jakub Steuermark – doświadczony kucharz i trener. Gotował m.in. z Jamie Oliverem w jego londyńskiej restauracji Jamie’s Italian, Polakom zaś znany jest szczególnie z kuchni Pytania na Śniadanie. Obecnie prowadzi autorski projekt Masło i Szałwia, za pośrednictwem którego szerzy idee Comfort Food w lokalnym, sezonowym wydaniu. Pracowitość i profesjonalizm bezbłędnie łączy z serdecznością i rewelacyjnym poczuciem humoru.

   

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 13 luty 2018 r., wtorek, godz. 18:30
  CZAS TRWANIA 4-5 h
  GRUPA 8-16 osób
  W PROGRAMIE Podstawowe techniki krojenia warzyw korzeniowych – marchew, pietruszka, seler (ich historia i zastosowanie)

  Techniki Julienne, Brunoise, Mirepoix, Batonnet, Paysanne, Chiffonade, Jardinaire, Macedoine

  Podstawowe techniki krojenia i obróbki ziemniaków: Tourne, Alumette, Macedoine, DauphinoiseMenu:Remoulade z domowym majonezem (Julienne z Selera)

  Klasyczna soup de legume (Mirepoix i Bouquet Garni jako baza do zupy jarzynowej)

  Blanquette de veau (Confitowane warzywa tourne z potrawką cielęcą z ryżem)

   

  • Cena:
   • 240,00 PLN