2018-03-18 KURS CUKIERNICZY: CIASTA DROŻDŻOWE - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS CUKIERNICZY: CIASTA DROŻDŻOWE

  Zapraszamy serdecznie na kompleksowy kurs cukierniczy w nowej odsłonie!Komu dedykowane jest szkolenie?

  Przede wszystkim tym, którzy chcieliby nauczyć się podstawowej sztuki cukiernictwa, jak i tym, którzy chcieliby poszerzyć swoją wiedzę i doświadczenie.

   

  Jak wygląda część praktyczna szkolenia?

   

  Pracujecie Państwo w 3 osobowych podgrupach i każda z podgrup wykonuje wszystkie pozycje z menu. W szczegółowym programie znajdą Państwo informacje, które z elementów są wykonywane indywidualnie, a które w grupach.Jeśli przed rozpoczęciem kursu macie Państwo prośby / oczekiwania w stosunku do programu, bardzo prosimy o kontakt na: info@masala.com.pl Grupa liczy minimum 8, a maksimum 14 osób.

   

  Szkolenie poprowadzi Kinga Filipowicz – trenerka z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów cukierniczych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dba nie tylko o fantastyczny smak swoich deserów, ale również o ich perfekcyjny wygląd. Absolwentka szkoleń w elitarnej Akademii Le Cordon Bleu w Paryżu, między innymi tych o makaronikach, cieście francuskim, drożdzowych wypiekach i tartach. Autorka bloga Co na deser? – kopalni pomysłów na pyszne i efektownie prezentujące się słodkości.

  SZKOLENIE 

  CIASTO DROŻDŻOWE

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)

  TERMIN

  18 marca 2018 r., niedziela, 15:00

  CZAS TRWANIA 4h
  GRUPA 8-14 osób
  W PROGRAMIE Boże Narodzenie, Wielkanoc, Karnawał, Tłusty Czwartek, jak i wiele innych świąt w roku to doskonała okazja do kosztowania słodkich pyszności bez najmniejszych wyrzutów sumienia. To głównie wtedy na naszych stołach pojawiają się baby, makowce, strudle i ciasteczka, często te ze sklepowej półki. Nie od dziś wiadomo, że jednak nic nie dorówna słodkościom przygotowanym w domowym zaciszu. A jeśli myślicie, że pieczenie baby czy smażenie pączków to specjalność zarezerwowana dla babci, przekonamy Was, że się mylicie! Podczas naszych warsztatów z Kingą poznacie podstawowy przepis na ciasto drożdżowe, chleb, makowiec oraz pączki.

   


  ZAJĘCIA PRAKTYCZNE:

  • Makowiec z własną masą makową 

  • Hiszpańskie pączki czyli puszyste Churros 

  • Wypiek chleba drożdżowego z suszonymi pomidorami

  • Cena:
   • 270,00 PLN