2018-02-10 i 11 | Kurs cukierniczy: Monoporcje, ciastka bankietowe, desery z wykorzystaniem kuchni molekularnej - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS CUKIERNICZY: MONOPORCJE, CIASTKA BANKIETOWE, DESERY Z WYKORZYSTANIEM KUCHNI MOLEKULARNEJ

  Zachwycające i zaskakujące nie tylko wyglądem, ale również obłędnym smakiem. Monorpocje, desery na talerzu, ciastka bankietowe. Podczas dwudniowego szkolenia poznacie technikę przygotowania różnych wariantów naturalnej polewy lustrzanej oraz jej barwienia. Upieczecie perfekcyjne eklery oraz idealny fondant. Nauczycie się wykorzystywać podstawy kuchni molekularnej w Waszych deserach – przygotujecie m.in. orzechową ziemię, dekoracje z crumielu oraz dowiecie się, jak korzystać z izomaltu.
  Każdy uczestnik warsztatów pracuje indywidualnie.
  Szkolenie poprowadzi Kinga Filipowicz – trenerka z kilkuletnim doświadczeniem w prowadzeniu kursów cukierniczych zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Dba nie tylko o fantastyczny smak swoich deserów, ale również o ich perfekcyjny wygląd. Absolwentka szkoleń w elitarnej Akademii Le Cordon Bleu w Paryżu, między innymi tych o makaronikach, cieście francuskim, drożdzowych wypiekach i tartach. Autorka bloga Co na deser? – kopalni pomysłów na pyszne i efektownie prezentujące się słodkości.

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5
  TERMIN 10 i 11 lutego 2018 r., sobota i niedziela, godz. 15:00
  CZAS TRWANIA 2×3-4 h
  GRUPA 6-12 osób
  W PROGRAMIE Zajęcia teoretyczne:

   

  Omówienie technik kuchni molekularnej, tekstur, oraz narzędzi wykorzystywanych w kuchni molekularnej. Omówienie technik przygotowania ozdób m.in.: pianki i ziemi smakowej, jadalnej wełny mineralnej, kawioru, karmelu z zastosowaniem odpowiednich tekstur.
  Omówienie zasad przygotowania ciastek bankietowych, używanych form, niezbędnych narzędzi, receptur na polewy lustrzane z techniką ich barwienia w tym m.in.: przygotowanie musów, tajemnice eklerek, biszkopt joconda, monociastka komponowane na talerzu.

   

  Zajęcia praktyczne:

  eklery z kremem malinowym
  mus z mango z polewą lustrzaną na biszkopcie genueńskim
  czekoladowy fondant z kremem z owoców leśnych podany na ziemi orzechowej z dekoracją z jadalnych kwiatów, czekoladą i karmelem
  praca z czekoladą – dekoracje niezbędne do kompozycji deseru
  praca z teksturami (efektowne ozdoby deserów) w tym m.in. przygotowanie owocowego kawioru, pianki smakowej, wełny mineralnej, karmelu

  • Cena:
   • 510,00 PLN