2018-02-03 | 5 SPOTKAŃ - KURS CUKIERNICZY II STOPNIA - Instytut Sztuki Kulinarnej - kursy gotowania, warsztaty kulinarne, lekcje gotowania, kursy sushi.

Nasze inicjatywy:

Znajdź nas:

Instytut Sztuki Kulinarnej
Postępu 5
02-676 Warszawa
Tel.: 22 299 29 64
Gsm: 660 976 792

 • Zapisz się do naszego newslettera

 • KURS CUKIERNICZY II STOPNIA

  Komu dedykowane jest szkolenie?
  Zapraszamy absolwentów Kompleksowego Kursu Cukierniczego Dla Amatorów oraz osoby, które w celach zawodowych lub z pasji pragną poszerzyć swój warsztat cukierniczy. Na kursie pominięte zostaną podstawy cukiernictwa, w związku z czym od uczestników wymagamy podstawowej wiedzy oraz bazowych umiejętności w tym zakresie.
  Jak wygląda część praktyczna szkolenia?
  Uczestnicy pracują najczęściej indywidualnie i realizują wszystkie elementy programu kursu. Może zdarzyć się tak, że niektóre jego elementy powstają w grupach. Jednak każdy uczestnik wychodzi na koniec ze spotkania ze swoim dziełem.
  Jeśli przed rozpoczęciem kursu macie Państwo prośby / oczekiwania w stosunku do programu, bardzo prosimy o kontakt na: info@masala.com.pl
  Gdzie i kiedy odbywa się szkolenie?
  Wszystkie spotkania odbywają się w Składzie Bananów przy ul. Postępu 5 w Warszawie.
  Grupa liczy minimum 6, a maksimum 14 osób.
  SZKOLENIE I

  LUKIER KRÓLEWSKI

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 3 luty 2018, sobota, 15:00
  CZAS TRWANIA 4h
  GRUPA 6-14 osób
  W PROGRAMIE

  Precyzyjnie ozdobione ciasteczka i pierniki to nie lada wyzwanie. Podczas kursu każdy uczestnik wykona swój własny projekt ciasteczek – dowiemy się, które najlepiej nadają się jako baza pod zdobienie. Prowadząca przybliży kursantom specyfikę lukru królewskiego oraz technik jego użycia, a w części praktycznej uczestnicy nauczą się sami go przygotowywać i barwić. Po treningu z wykonywania zdobień na planszy kursanci udekorują wypieki wedle własnego projektu.

  Zajęcia teoretyczne:

  Techniki wypieku ciastek – baza pod lukier (jaki rodzaj ciast będzie najlepszy do takiego wypieku), koszyczki z ciasta, nietypowe kształty w zależności od okazji.
  Wszystko o lukrze królewskim – sposoby przygotowania, barwienie.
  Techniki pracy z lukrem królewskim (m.in. wet on wet, wet on dry itp.), niezbędne narzędzia.
  Projektowanie ciastek, wzorów, zdobienia – przykłady i inspiracje.

  Zajęcia praktyczne:

  Przygotowanie – projektowanie ciastek – wykonanie rysunku pomocniczego. Każdy uczestnik przygotuje wybrany przez siebie zestaw ciastek, na podstawie którego je potem wykona.
  Wypiekanie ciastek według dowolnie wybranego wzoru.
  Przygotowanie lukru królewskiego.
  Ćwiczenia – praca z lukrem królewskim na planszy z przeróżnymi wzorami – każdy uczestnik pracuje indywidualnie na własnej planszy, by przećwiczyć techniki precyzyjnej pracy z lukrem.
  Ozdabianie wcześniej przygotowanych ciastek zgodnie z projektem wykonanym indywidualnie przez uczestnika.
  Kwiaty z lukru królewskiego, ozdoby z lukru

  SZKOLENIE II

  MASA PLASTYCZNA

   

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 4 luty 2018, niedziela, 15:00
  CZAS TRWANIA 4h
  GRUPA 6-14 osób
  W PROGRAMIE Kreatywne ozdoby wykonane z masy plastycznej – precyzyjne obłożenie tortu, figurki i kwiaty. Kompleksowo przybliżymy Wam charakterystykę tego produktu oraz wyszczególnimy niezbędne narzędzia. W części praktycznej każdy z uczestników przygotuje dekoracje na bazie atrapy tortu – w programie wykonywanie różnego rodzaju figurek oraz innych ozdób na bazie masy plastycznej.

  Zajęcia teoretyczne:

  Omówienie masy plastycznej, marcepanu – skład i zastosowanie, barwienie
  Omówienie technik pracy oraz niezbędnych narzędzi
  Zasady modelowania postaci, zwierząt i kwiatów

  Zajęcia praktyczne:

  wykonanie figurek zwierząt i kwiatów oraz technika pokrywania masą plastyczną tortu

  SZKOLENIE III

  KURS 2-DNIOWY: MONOPORCJE, CIASTKA BANKIETOWE, DESERY Z ELEMENTAMI KUCHNI MOLEKULARNEJ

   

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 10 i 11 luty 2018 r., sobota i niedziela, godz. 15:00
  CZAS TRWANIA 2x4h
  GRUPA 6-14 osób
  W PROGRAMIE Zachwycające i zaskakujące nie tylko wyglądem, ale również obłędnym smakiem. Monorpocje, desery na talerzu, ciastka bankietowe. Podczas dwudniowego szkolenia poznacie technikę przygotowania naturalnej polewy lustrzanej oraz jej barwienia. Upieczecie perfekcyjne eklery oraz idealny fondant. Nauczycie się wykorzystywać podstawy kuchni molekularnej w Waszych deserach – przygotujecie m.in. orzechową ziemię, dekoracje z kawioru oraz dowiecie się, jak korzystać z izomaltu

  Zajęcia teoretyczne:

  Omówienie technik kuchni molekularnej, tekstur, oraz narzędzi wykorzystywanych w kuchni molekularnej. Omówienie technik przygotowania ozdób m.in.: pianki i ziemi smakowej, jadalnej wełny mineralnej, kawioru, karmelu z zastosowaniem odpowiednich tekstur.
  Omówienie zasad przygotowania ciastek bankietowych, używanych form, niezbędnych narzędzi, receptur na polewy lustrzane z techniką ich barwienia w tym m.in.: przygotowanie musów, tajemnice eklerek, biszkopt joconda, monociastka komponowane na talerzu.

  Zajęcia praktyczne:

  eklery z kremem malinowym
  mus z mango z polewą lustrzaną na biszkopcie genueńskim
  czekoladowy fondant z kremem z owoców leśnych podany na ziemi orzechowej z dekoracją z jadalnych kwiatów, czekoladą i karmelem
  praca z czekoladą – dekoracje niezbędne do kompozycji deseru
  praca z teksturami (efektowne ozdoby deserów) w tym m.in. przygotowanie owocowego kawioru, pianki smakowej, wełny mineralnej, karmelu

  SZKOLENIE IV

  KREMY

   

  MIEJSCE Instytut Sztuki Kulinarnej, ul. Postępu 5, Warszawa (budynek Skład Bananów)
  TERMIN 18 luty 2018, niedziela, 15:00
  CZAS TRWANIA 4h
  GRUPA 6-14 osób
  W PROGRAMIE Zdobienie kremami to jedno z najtrudniejszych zadań cukiernika. Precyzja, spokój, ale również znajomość technik i odpowiednich przyrządów, to droga do sukcesu. Podczas naszego szkolenia przygotujecie klasyczne babeczki cupcake, aby na ich bazie doskonalić sztukę dekoracji. Zapoznacie się z różnymi rodzajami kremów maślanych, ich zastosowaniem oraz sposobami barwienia. Nauczycie się technik zdobienia przy użyciu zróżnicowanych tylek. Tak, aby Wasze desery prezentowały się perfekcyjnie.

  Zajęcia teoretyczne:

  Omówienie kremów maślanych: na bezie szwajcarskiej, Russel, maślany – jak wybrać właściwy krem do ozdabiania, zalety i wady, barwienie
  Omówienie receptur
  Omówienie rodzajów końcówek dekoratorskich i ich zastosowanie

  Zajęcia praktyczne:

  PPrzygotowanie cupcake do zdobienia
  Wykonanie kremów wraz z ich barwieniem
  Opanowanie wzorów i doskonalenie umiejętności pracy z końcówkami dekoratorskimi (techniki nakładania kremów), zdobienie cupcaków

  • Cena:
   • 1275,00 PLN